WEJHEROWO

CO ZOBACZYĆ?

Naturalne położenie Wejherowa to malownicze morenowe wzgórza porośnięte bukowo - mieszanymi lasami, czyste jeziora i bliskość otwartego morza.

Wejherowo oddalone jest 20 km od Gdyni i znajdującej się tam bazy promowej oraz 30 km od miejscowości wypoczynkowych leżących w pasie nadmorskim (Jastrzębia Góra, Karwia) i 40 km od lotniska w Gdańsku.

Wejherowo stanowi doskonałą bazę wypadową do największych centrów rozrywkowych Trójmiasta. Przez miasto biegnie międzynarodowa trasa E-28 Gdańsk - Szczecin - Berlin oraz północna linia kolejowa Polski. Z Trójmiastem, Wejherowo połączone jest poprzez Szybką Kolej Miejską (SKM), a z Gdańskiem i Sopotem dodatkowo obwodnicą trójmiejską.

Położenie Hotelu Marmułowski w samym sercu Wejherowa, na Starym Mieście, a zarazem na skraju Kalwarii Wejherowskiej zwanej Kaszubską Jerozolimą, gwarantuje spokojny wypoczynek oraz łatwość poruszania się po Wejherowie.

Wejherowo zostało założone w 1643 roku przez wojewodę malborskiego Jakuba Wejhera. Realizując obietnicę złożoną Bogu za ocalenie życia podczas oblężenia na Białorusi, wzniósł on w nowej osadzie dwa kościoły (Kościół św Trójcy i św. Anny), sprowadził oo. Franciszkanów, zbudował klasztor i ufundował Kalwarię Wejherowską.

 
 
 
 
 
 

Ponadto warto zobaczyć:

Kościół pw. Św Trójcy
Konwikt Św. Leona Wielkiego
Kościół pw. Św. Stanisława Kostki (1909 r.)
Alfabet Kaszubski
Leśny Kompleks Promocyjny „Muza”
Zabytkowy Wóz Strażacki z XIX wieku